▶️ Chcete mať prehľad o našich najnovších videách? Prihláste sa na odber nášho youtube kanála.

Peter Mozola: Aké laná Ťa spútavajú?

Vypočujte si veľmi zaujímavú a dojímavú  prednášku a svedectvá Petra Mozolu a jeho priateľov, ktorú predniesli na Campfeste 2013. Prinášame Vám ju vďaka spolupráci s MPKS (Mládež pre Krista Slovensko). Zamyslime sa spolu s Petrom na tému laná, ktoré nás zväzujú, spútavajú a limitujú a najmä nad tým, ako ich môžeme prekonať.
Na príklade svätého Petra poukazuje na tri laná, ktoré v jeho živote Boh premenil. Prvým lanom je rozdiel medzi ľudskou  silou a tým, čo Boh môže urobiť. Aká je Tvoja sila a aká je Božia sila?
Druhým lanom je  Petrove vnímanie, ako blízko môže byť Boh v Tvojom a mojom živote. Tretie lano je asi najťažšie, Peter ako  jediný učeník sa zaprisahal, že pôjde s Ježišom až na smrť, a nakoniec ako jediný zaprel priateľstvo s Ježišom. Ježiš ho nenechal po vzkriesení v tejto bolesti, ale vyzval ho k láske. Je totiž  rozdiel v tom, ako sa vnímaš ty a ako Ťa vníma Boh. Boh aj na Tvojich slabostiach môže postaviť niečo nové.
Nebojme sa odovzdať Mu to, čo nás spútava a volať k Bohu, aby On preťal všetko, čo nás zväzuje a limituje.

YouTube player

Zaujalo vás toto video? Šírte ho ďalej.

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
Twitter

Podporte nás

Mohlo by vás zaujímať

*Týmto udeľujem súhlas so správou, spracovaním a uchovávaním mojich osobných údajov v informačnom systéme občianskeho združenia Formácia, ktoré zastrešuje projekt MISIE FILMOM v nasledovnom rozsahu: meno a priezvisko, mesto, e-mail a telefónneho číslo za účelom organizácie 1. celoslovenskej duchovnej obnovy pre videomisionárov. Ak súhlasím s odberom noviniek, tak zároveň udeľujem súhlas so zasielaním newsletterov, smsiek, noviniek a informácií súvisiacich s činnosťou a podporou projektu Misie filmom. Zároveň potvrdzujem, že môj súhlas bol daný slobodne, konkrétne, informovane a jednoznačne. Tento súhlas  vydávam na dobu neurčitú a kedykoľvek ho môžem písomne odvolať na e-mailovej adrese misiefilmom@misiefilmom.sk. Formácia, o.z. vyhlasuje, že spracúva Vaše osobné údaje v zmysle GDPR a v súlade so Zákonom č. 18/2018 o  ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe  takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES.