▶️ Chcete mať prehľad o našich najnovších videách? Prihláste sa na odber nášho youtube kanála.

Adam našiel zmysel života keď sa zamiloval

„Adam zo skúsenosti lásky pochopil prečo bol stvorený. Zmysel života našiel až keď sa zamiloval. Preto tu máme základný vzorec nášho života, že čo sa stáva s každým jedným z nás. S každým človekom. Vzorec ako funguje láska.“ začína svoje zamyslenie otec Maroš Lovič.
Rozdiel medzi mužom a ženou je Boh sám. V tej rozdielnosti je zakomponovaná aj naša možnosť sa zamilovať. Skúsenosť lásky, byť ako Boh. Muž nemôže pochopiť, podľa otca Maroša, seba bez ženy a žena nemôže pochopiť samu seba bez muža. Potrebujú na to jeden druhého. Zamýšľa sa otec Maroš Lovič na úvod svojej prednášky počas duchovnej obnovy.
Administrátor farnosti Križovany nad Dudváhom sa zamyslel aj nad duchovným a teologickým procesom zaľúbenia sa a nad tým čo to spôsobuje. Skúsenosť lásky je podstatná, je to podľa neho naše druhé meno. „Táto jednota, ktorá sa vytvorí je prítomnosť milovanej osoby v nás. Láska je prítomnosť a preto každá neprítomnosť spôsobuje bolesť a smútok. Alebo čokoľvek,čo nám chce vziať prítomnosť milovanej osoby v nás vyvolá hnev,“ dodáva otec Maroš. Ten vo svojom príhovore poukázal na ďalšie pozitívne aspekty lásky. V záverečnej časti svojho príhovoru to prepojil s Bohom. „Keď sa niekto obráti, prežije to isté s Kristom. V stretnutí s ním sa ho Boh dotkne tak, akoby sa našiel v jeho srdci,“ hovorí otec Maroš Lovič. To všetko by sa malo pretaviť do toho, že takýto človek sa usiluje byť ako Ježiš.
Viac myšlienok ponúkame v nasledujúcom videu.

YouTube player

Stiahni audio

Zaujalo vás toto video? Šírte ho ďalej.

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
Twitter

Podporte nás

Mohlo by vás zaujímať

*Týmto udeľujem súhlas so správou, spracovaním a uchovávaním mojich osobných údajov v informačnom systéme občianskeho združenia Formácia, ktoré zastrešuje projekt MISIE FILMOM v nasledovnom rozsahu: meno a priezvisko, mesto, e-mail a telefónneho číslo za účelom organizácie 1. celoslovenskej duchovnej obnovy pre videomisionárov. Ak súhlasím s odberom noviniek, tak zároveň udeľujem súhlas so zasielaním newsletterov, smsiek, noviniek a informácií súvisiacich s činnosťou a podporou projektu Misie filmom. Zároveň potvrdzujem, že môj súhlas bol daný slobodne, konkrétne, informovane a jednoznačne. Tento súhlas  vydávam na dobu neurčitú a kedykoľvek ho môžem písomne odvolať na e-mailovej adrese misiefilmom@misiefilmom.sk. Formácia, o.z. vyhlasuje, že spracúva Vaše osobné údaje v zmysle GDPR a v súlade so Zákonom č. 18/2018 o  ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe  takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES.