▶️ Chcete mať prehľad o našich najnovších videách? Prihláste sa na odber nášho youtube kanála.

Boh chce vstúpiť do mojej maštaľky

Vianoce sú deň, keď prišla medzi nás Láska. A ta Láska sa narodila a prišla medzi nás. A má meno Ježiš Kristus.  Aj toto pripomenul v svojom adventnom zamyslení  dekan zo Smoleníc.

Peter Šimko  pripomína, že biblický príbeh o narodení Krista, kde nemali pre nich miesto. Ľudia podľa neho odkopli lásku do maštale, alebo jaskyne. Smolenický dekan sa zamýšľa nad humorom Boha. Ten podľa neho  tým, že jeho syn prišiel do maštale, chcel naznačiť, že svet sám  je veľká maštaľ. „Všetci sme to pohnojili hriechom. Môžeme to ovoňavkovať, ale nezmeníme to. Ale predsa, v  tejto Vianočnej správe  je jedno dobre posolstvo, „upozorňuje v svojom predvianočnom zamyslení otec Peter.  O aké posolstvo ide  sa dozviete v nasledujúcom krátkom videu.  Peter Šimko je presvedčený, že Boh chce vstúpiť aj do mojej maštaľky. Záleží  len na nás, či mu otvoríme dvere.  On sa tam nevláme ako zlodej.

YouTube player

Zaujalo vás toto video? Šírte ho ďalej.

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
Twitter

Podporte nás

Mohlo by vás zaujímať

*Týmto udeľujem súhlas so správou, spracovaním a uchovávaním mojich osobných údajov v informačnom systéme občianskeho združenia Formácia, ktoré zastrešuje projekt MISIE FILMOM v nasledovnom rozsahu: meno a priezvisko, mesto, e-mail a telefónneho číslo za účelom organizácie 1. celoslovenskej duchovnej obnovy pre videomisionárov. Ak súhlasím s odberom noviniek, tak zároveň udeľujem súhlas so zasielaním newsletterov, smsiek, noviniek a informácií súvisiacich s činnosťou a podporou projektu Misie filmom. Zároveň potvrdzujem, že môj súhlas bol daný slobodne, konkrétne, informovane a jednoznačne. Tento súhlas  vydávam na dobu neurčitú a kedykoľvek ho môžem písomne odvolať na e-mailovej adrese misiefilmom@misiefilmom.sk. Formácia, o.z. vyhlasuje, že spracúva Vaše osobné údaje v zmysle GDPR a v súlade so Zákonom č. 18/2018 o  ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe  takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES.