▶️ Chcete mať prehľad o našich najnovších videách? Prihláste sa na odber nášho youtube kanála.

Na súmraku života budeme súdení z lásky.

V tejto katechéze, o. Mário Bosý rozpráva o dvoch skutkoch milosrdenstva.“ Bol som smädný, dali ste mi piť“, Kto je na Slovensku v tejto dobe smädný? V každej domácnosti je kohútik s pitnou vodou, dokonca s ňou aj splachujeme. Vo svete sú milióny ľudí bez pitnej vody. Nemajú prístup k pitnej vode, trpia rôznymi ochoreniami. Zomierajú od smädu. Sú takí, ktorí chodia do týchto krajín a snažia sa tam sprístupniť pre nich pitnú vodu. Ale iný druh smädu zažívame aj tu na Slovensku, stačí sa poohliadnuť okolo seba. Ľudia sú smädní po láske, dnešné deti, túžia po pozornosti a láske rodičov, ktorí majú toho veľa, nestíhajú. Hľadajú a túžia sa napiť a nájdu potom častokrát partiu, kde ale nedostanú tú „čistú vodu“. Mnohokrát túžime po láske a nedostávame, muž po pozornosti ženy a žena, ktorá túži po láske svojho manžela. Aj takto sa dá chápať smäd, o ktorom hovoril Ježiš.
Ďaľším skutkom milosrdenstva je „Poúčať nevedomých“. V týchto už spomínaných rozvojových krajinách, nevedia, že nemôžu dať piť dieťatku vodu z rieky, z ktorej pijú všetci, že je potrebné vodu prevariť, aby nedávali jedlo, ktoré jedia sami, pretože to nie vždy je vhodné pre deti. Ľudia v týchto krajinách sú negramotní, nevedia sa domôcť svojich práv. S čím súvisí ich stav a chudoba. Naproti tomu u nás sú napríklad analfabetmi deti vo vzťahoch, v láske, ak nedostávajú od svojich rodičov, trpia nedostatkom lásky, nevedia sa správať, kopírujú rodičov vo vulgárnosťiach v arogancii. Preto je treba sa zamyslieť, že je treba žiť svoju vieru, tak dávať príklad pre svoje deti, vnúčatá. Tak ako Boh hľadá cesty milosrdenstva a lásky k nás, aj my sme povinní tieto cesty hľadať smerom k svojim deťom, blízkym. Akú predstavu Boha môže mať dieťa, ku ktorému sa rodičia správajú zle, nevedia mu odpustiť? Je treba pamätať na slová svätého Jána z Kríža: „Na súmraku života budeme súdení z lásky.“

YouTube player

 

Zaujalo vás toto video? Šírte ho ďalej.

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
Twitter

Podporte nás

Mohlo by vás zaujímať

*Týmto udeľujem súhlas so správou, spracovaním a uchovávaním mojich osobných údajov v informačnom systéme občianskeho združenia Formácia, ktoré zastrešuje projekt MISIE FILMOM v nasledovnom rozsahu: meno a priezvisko, mesto, e-mail a telefónneho číslo za účelom organizácie 1. celoslovenskej duchovnej obnovy pre videomisionárov. Ak súhlasím s odberom noviniek, tak zároveň udeľujem súhlas so zasielaním newsletterov, smsiek, noviniek a informácií súvisiacich s činnosťou a podporou projektu Misie filmom. Zároveň potvrdzujem, že môj súhlas bol daný slobodne, konkrétne, informovane a jednoznačne. Tento súhlas  vydávam na dobu neurčitú a kedykoľvek ho môžem písomne odvolať na e-mailovej adrese misiefilmom@misiefilmom.sk. Formácia, o.z. vyhlasuje, že spracúva Vaše osobné údaje v zmysle GDPR a v súlade so Zákonom č. 18/2018 o  ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe  takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES.