▶️ Chcete mať prehľad o našich najnovších videách? Prihláste sa na odber nášho youtube kanála.

Elias Vella: “ Dnes sa posmievame Ježišovmu učeniu akoby pochádzalo od nejakých úzkoprsých rabínov!“

„Môže muž prepustiť manželku z akéhokoľvek dôvodu?“ Nad touto pasážou z evanjelia sa zamýšľal na poslednej návšteve Nitry páter Elias Vella. Túto otázku farizejov Ježišovi prepája s odpoveďou Krista a jeho učením. Maltský minorita sa zaoberal aj príčinami manželskej krízy. V svojej homílii v Nitre upozornil aj na to, že dnes sa posmievame Ježišovmu učeniu akoby pochádzalo od nejakých úzkoprsých rabínov.
„Skutočnosť je, že mnoho rodín dnes žije vo veľkých ťažkostiach. v ťažkostiach, ktoré sú mnohokrát skutočnými ťažkosťami. Mnohokrát je tieto ťažkosti možné rozriešiť, ale my ich neriešime,“ upozornil Elias Vella. Za príčinu problému považuje, že dnes žijeme pod vplyvom dvoch moderných mentalít. Tou prvou je podľa Vellu, konzumizmus. „Keď mi niečo nefunguje, zahodím to a kúpim si nové,“ a túto mentalitu sme podľa pátra Vellu presunuli aj do vzťahov. „Mám problém s mužom, alebo ženou? Prečo by som to mal riešiť? Nájdem si inú ženu, alebo iného muža, “ to je podľa rehoľníka problém dneška.
Druhou mentalitou dneška je podľa Vellu , že dnes chceme všetko rýchlo. Chceme rýchle počítače, autá, rýchle jedlo a podobne. „Nemám čas, čas je cenný. A preto, že nemáme čas ísť do poradne, alebo sa modliť, lebo Boh je príliš pomaly, tak rozbijem manželstvo,“ upozornil maltský exorcista.
Elias Vella upozornil , že Boh miluje aj tých, ktorí sa rozišli. Upozorňuje však, že ak sa pustíme inou cestou, ako nám určil Boh, privedieme si na seba sami trest. Prečo? Pozrite si nasledujúce video a dozviete sa ešte viac.

YouTube player

Stiahni audio

Zaujalo vás toto video? Šírte ho ďalej.

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
Twitter

Podporte nás

Mohlo by vás zaujímať

*Týmto udeľujem súhlas so správou, spracovaním a uchovávaním mojich osobných údajov v informačnom systéme občianskeho združenia Formácia, ktoré zastrešuje projekt MISIE FILMOM v nasledovnom rozsahu: meno a priezvisko, mesto, e-mail a telefónneho číslo za účelom organizácie 1. celoslovenskej duchovnej obnovy pre videomisionárov. Ak súhlasím s odberom noviniek, tak zároveň udeľujem súhlas so zasielaním newsletterov, smsiek, noviniek a informácií súvisiacich s činnosťou a podporou projektu Misie filmom. Zároveň potvrdzujem, že môj súhlas bol daný slobodne, konkrétne, informovane a jednoznačne. Tento súhlas  vydávam na dobu neurčitú a kedykoľvek ho môžem písomne odvolať na e-mailovej adrese misiefilmom@misiefilmom.sk. Formácia, o.z. vyhlasuje, že spracúva Vaše osobné údaje v zmysle GDPR a v súlade so Zákonom č. 18/2018 o  ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe  takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES.