▶️ Chcete mať prehľad o našich najnovších videách? Prihláste sa na odber nášho youtube kanála.

Aj s podlomeným zdravím môže človek žiť plnohodnotne

František Báčik na úvod svojho príhovoru  poukázal na krížovú cestu z Krakova počas SDM, kde sa rozjímalo o skutkoch duchovného a telesného milosrdenstva. V svojej duchovnej obnove na   tému telesného milosrdenstva chorých navštevovať sa  poukázal, že tu  nejde len  o spoločné dielo v zdravotných a sociálnych službách. „Ide nám aj o osobné postoje, o osobné konanie. áno, je potrebné, aby sa spoločnosť v tejto otázke zomkla. Pretože bolesť  nie je nič ľahké a jednoduché, vieme, že slabosť a choroby je to čo nás akoby odrádzalo od plnosti života  a prežívania dobier a predsa Pán hovorí, že aj s podlomeným zdravím môže človek žiť plnohodnotný život,“ zamyslel sa na úvod František Báčik.

Farár vo farnosti Dolná Krúpa sa ďalej zamýšľal počas duchovnej obnovy v dekanáte Smolenice nad tým, že nielen zdravotníci a sociálni pracovníci, ale celá spoločnosť má zodpovednosť za riešenie problémov v súvislosti s utrpením vyplývajúcim z choroby. Je dôležité venovať čas chorým, ktorých máme v rodine, pozerať na chorých s dôstojnosťou a láskou. Zniesť krivdu, chcieť odpustiť a želať dobro aj tomu človeku, ktorý nám ukrivdí, je prvým krokom na ceste k prejavenému milosrdenstvu.

Viacej myšlienok v nasledujúcom videu.

YouTube player

Stiahni audio

Zaujalo vás toto video? Šírte ho ďalej.

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
Twitter

Podporte nás

Mohlo by vás zaujímať

*Týmto udeľujem súhlas so správou, spracovaním a uchovávaním mojich osobných údajov v informačnom systéme občianskeho združenia Formácia, ktoré zastrešuje projekt MISIE FILMOM v nasledovnom rozsahu: meno a priezvisko, mesto, e-mail a telefónneho číslo za účelom organizácie 1. celoslovenskej duchovnej obnovy pre videomisionárov. Ak súhlasím s odberom noviniek, tak zároveň udeľujem súhlas so zasielaním newsletterov, smsiek, noviniek a informácií súvisiacich s činnosťou a podporou projektu Misie filmom. Zároveň potvrdzujem, že môj súhlas bol daný slobodne, konkrétne, informovane a jednoznačne. Tento súhlas  vydávam na dobu neurčitú a kedykoľvek ho môžem písomne odvolať na e-mailovej adrese misiefilmom@misiefilmom.sk. Formácia, o.z. vyhlasuje, že spracúva Vaše osobné údaje v zmysle GDPR a v súlade so Zákonom č. 18/2018 o  ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe  takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES.