▶️ Chcete mať prehľad o našich najnovších videách? Prihláste sa na odber nášho youtube kanála.

Matej Kasan – Ježiš ráta aj s Tebou

Pozrite si kázeň Mateja Kasana, SJ z mládežníckej svätej omše, na ktorej hovorí o Ježišovom výbere apoštolov. „Každému z nich niečo chýbalo, boli to ľudia hriešni, ako sme my. Boli jedni z nás. To môže byť pre nás možno takým povzbudením, že naozaj Ježiš chce nielen ich. Ich si povolal, aby potom to svedectvo vzťahu s Bohom odovzdali ďalej. A prišlo to až k nám a Ježiš, vlastne, ráta aj s nami. A s takými, akí sme, aj s tým hriechom, aj s tou povahou…“ Nikto z nás nie je dokonalý ani apoštoli neboli, no Ježiš chce, aby sme sa stali svedkami skutočnej opravdivej lásky.
Ďalej o prvom čítaní hovorí páter Matej, že Saulova žiarlivosť prešla do závisti, a tá závisť potom zabíja…Stáva sa to aj v našich životoch, keď nemáme Boha, keď si závidíme, nedoprajeme tomu druhému. Podľa odporúčania Mateja Kasana stačí otvoriť Bohu srdce, byť tu, počuť Jeho slovo a ísť taký naplnený, radostný…

(nakrútené v Križovanoch nad Dudváhom, 22.1.2016)

YouTube player

Stiahni audio

Zaujalo vás toto video? Šírte ho ďalej.

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
Twitter

Podporte nás

Mohlo by vás zaujímať

*Týmto udeľujem súhlas so správou, spracovaním a uchovávaním mojich osobných údajov v informačnom systéme občianskeho združenia Formácia, ktoré zastrešuje projekt MISIE FILMOM v nasledovnom rozsahu: meno a priezvisko, mesto, e-mail a telefónneho číslo za účelom organizácie 1. celoslovenskej duchovnej obnovy pre videomisionárov. Ak súhlasím s odberom noviniek, tak zároveň udeľujem súhlas so zasielaním newsletterov, smsiek, noviniek a informácií súvisiacich s činnosťou a podporou projektu Misie filmom. Zároveň potvrdzujem, že môj súhlas bol daný slobodne, konkrétne, informovane a jednoznačne. Tento súhlas  vydávam na dobu neurčitú a kedykoľvek ho môžem písomne odvolať na e-mailovej adrese misiefilmom@misiefilmom.sk. Formácia, o.z. vyhlasuje, že spracúva Vaše osobné údaje v zmysle GDPR a v súlade so Zákonom č. 18/2018 o  ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe  takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES.