▶️ Chcete mať prehľad o našich najnovších videách? Prihláste sa na odber nášho youtube kanála.

Jozef Maretta: „Diabol rád píše o kňazoch“

V dávnych časoch mali  ľudia len tri pramene informácií.  Prvým bol miestny bubeník, ktorý oznamoval úradné správy. Dvakrát do roka prišiel drotár, ktorý mal informácie aj zo sveta.  Tretí prameň informácií bol farár z kazateľnice, ktorý sa prihováral ľuďom.

„Koľko informácii prichádza do tvojho a môjho života? Bubeník s drotárom? Už  dávno nie,“ upozornil gréckokatolícky kňaz Jozef Maretta. Počas svojej prednášky v Prešove dal drotára a bubeníka do protikladu s dnešnou dobou.

„Keď som mal 15 rokov, dnes mám 50. Čo vtedy média? Nebolo to na každom kroku, ale dalo sa niečo chytiť. Boli sme radi, ak sme chytili Vatikán, alebo Slobodnú Európu,“ pokračuje známy slovenský exorcista.  A pripomína, že podobné to bolo aj s televíziou, kde sa dali zachytiť „až“ dva kanály.
Otec Jozef Maretta ďalej pripomenul, že  v čase komunizmu sa nás média snažili presvedčiť, že Boh  a satan neexistujú.  „Čo malo existovať?,“ pýta sa ďalej otec Maretta a hneď aj odpovedá: „Večné časy so Sovietskym zväzom. Dnes je to inak. Dnes ti nikto nepovie v médiách, že Boh, alebo satan neexistuje. Naopak. To, o čo v súčasnej kultúre aj v médiách ide, je zapriahnuť satana do záprahu.  Že lepšie ako zdolať jeho rieku je postaviť na nej mlyn. A tak nebojujme s diablom, naopak zapriahnime ho a nech orie a my budeme zbierať to, čo nám on naorie,“ upozorňuje exorcista prešovskej gréckokatolíckej diecézy. Otec Maretta to dáva do súvisu s dnešnou absenciou článkov a príbehov o statočných politikoch a o dobročinných podujatiach. Minimálne sa píše o pomoci a dobrote. Čítame o streľbách, nehodách, haváriách, o tom, ako niekto niečo vytuneloval a vykradol, čítame o samovraždách… Podľa otca Marettu nám akoby chceli ukázať aktivitu zla.
„Diabol rád píše o kňazoch. Kňazi a lietadlá majú spoločnú mediačnú kampaň. Píše sa o nich a natáča, keď spadnú. Spadne lietadlo, všetci o tom vieme. Padne nejaký kňaz, celý svet o tom vie, “ upozornil v Prešove o. Maretta.

Chcete sa dozvedieť viac o médiách a duchovnom boji? Pozrite si nasledujúce video.

(natočené 26.11. 2015 v Prešove)

YouTube player

Stiahni audio

Zaujalo vás toto video? Šírte ho ďalej.

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
Twitter

Podporte nás

Mohlo by vás zaujímať

*Týmto udeľujem súhlas so správou, spracovaním a uchovávaním mojich osobných údajov v informačnom systéme občianskeho združenia Formácia, ktoré zastrešuje projekt MISIE FILMOM v nasledovnom rozsahu: meno a priezvisko, mesto, e-mail a telefónneho číslo za účelom organizácie 1. celoslovenskej duchovnej obnovy pre videomisionárov. Ak súhlasím s odberom noviniek, tak zároveň udeľujem súhlas so zasielaním newsletterov, smsiek, noviniek a informácií súvisiacich s činnosťou a podporou projektu Misie filmom. Zároveň potvrdzujem, že môj súhlas bol daný slobodne, konkrétne, informovane a jednoznačne. Tento súhlas  vydávam na dobu neurčitú a kedykoľvek ho môžem písomne odvolať na e-mailovej adrese misiefilmom@misiefilmom.sk. Formácia, o.z. vyhlasuje, že spracúva Vaše osobné údaje v zmysle GDPR a v súlade so Zákonom č. 18/2018 o  ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe  takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES.