▶️ Chcete mať prehľad o našich najnovších videách? Prihláste sa na odber nášho youtube kanála.

Jude Antoine: Eucharistia

Jude Antoine, laický katolícky misionár z Malajzie, vyzýva katolíkov na Slovensku, aby sme znovu objavili skutočnú moc eucharistie.

YouTube player

Zdôrazňuje, že je prameňom milosti, skrze ktorý zakúsime premenu našich životov, rodín a okolia, pretože všetko, čo na oltári obetujeme, bude prijaté, pomazané a premenené, rovnako ako chlieb s vínom na pravé telo a pravú krv Krista. Podstatné je aká je pevná naša viera a nakoľko prijímame Boha do nášho každodenného života, pretože moc eucharistie je stále rovnako nekonečná a obetuje sa a zomiera v nej stále ten istý Ježiš, ktorý za nás zomrel pred 2000 rokmi.

Preto obnovme svoje zmýšľanie pod vedením Ducha Svätého a odstráňme zo svojich životov detinské predstavy o eucharistii a prijmime nový  život, ktorý sa nám ponúka v prítomnosti živého Boha v eucharistii.

Zaujalo vás toto video? Šírte ho ďalej.

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
Twitter

Podporte nás

Mohlo by vás zaujímať

*Týmto udeľujem súhlas so správou, spracovaním a uchovávaním mojich osobných údajov v informačnom systéme občianskeho združenia Formácia, ktoré zastrešuje projekt MISIE FILMOM v nasledovnom rozsahu: meno a priezvisko, mesto, e-mail a telefónneho číslo za účelom organizácie 1. celoslovenskej duchovnej obnovy pre videomisionárov. Ak súhlasím s odberom noviniek, tak zároveň udeľujem súhlas so zasielaním newsletterov, smsiek, noviniek a informácií súvisiacich s činnosťou a podporou projektu Misie filmom. Zároveň potvrdzujem, že môj súhlas bol daný slobodne, konkrétne, informovane a jednoznačne. Tento súhlas  vydávam na dobu neurčitú a kedykoľvek ho môžem písomne odvolať na e-mailovej adrese misiefilmom@misiefilmom.sk. Formácia, o.z. vyhlasuje, že spracúva Vaše osobné údaje v zmysle GDPR a v súlade so Zákonom č. 18/2018 o  ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe  takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES.