▶️ Chcete mať prehľad o našich najnovších videách? Prihláste sa na odber nášho youtube kanála.

Milan Lach otvorene o živote biskupa a rehoľníka

 

Viete čo stratí človek, ktorý odíde k jezuitom? Ako oddychuje biskup? Prečo vstáva vladyka Milan Lach pred piatou ráno? Alebo podľa čoho si rehoľník vyberá nohavice? Toto všetko sa dozviete v najbližších týždňoch, ak budete sledovať nové videá z našej dielne.

Misie filmom pre vás pripravili sériu krátkych videí s pomocným prešovským gréckokatolíckym biskupom vladykom Milanom Lachom. Videá vznikli na Breakfestivale v Červenom Kláštore počas tohto leta, keď odpovedal na rôzne otázky mladých ľudí. So súhlasom vladyku si teraz budete mať možnosť pozrieť jeho odpovede aj vy. Dozviete sa napríklad, koľko sa modlí biskup, čo človek stratí v reholi. Biskup a jezuita Milan Lach tiež vysvetlil evanjeliové sľuby: sľub chudoby, čistoty a poslušnosti. Priznal sa aj k tomu, že sa rozhodoval, či sa stane rehoľníkom, alebo kňazom s rodinou. (gréckokatolícky kňazi môžu byť ženatí). Ak nás budete sledovať, dozviete sa aj to, čo si myslí Milan Lach o škandáloch v Cirkvi.

 

Už dnes začíname prvým videom, kde hovorí vladyka Milan Lach:„Som málo vďačný Bohu, že mi dal povolanie kňaza“. Prvá odpoveď je na otázku, či je niečo po čom túži, ale vie, že to nikdy nebude mať, pretože povedal Bohu svoje áno. V prvom videu zo série odpovedí z Breakfestu, ktorý bol v Červenom Kláštore počas leta sa tak dozvedáme, že rehoľník tiež pochádza z rodiny a vie čo je rodina. Milan Lach hovorí, že do rehole nešiel preto, žeby sa bál mať rodinu, ale cítil isté jemné, tiché, intenzívne volanie, kde ho volá Kristus.

 

YouTube player

 

 

 

Zaujalo vás toto video? Šírte ho ďalej.

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
Twitter

Podporte nás

Mohlo by vás zaujímať

*Týmto udeľujem súhlas so správou, spracovaním a uchovávaním mojich osobných údajov v informačnom systéme občianskeho združenia Formácia, ktoré zastrešuje projekt MISIE FILMOM v nasledovnom rozsahu: meno a priezvisko, mesto, e-mail a telefónneho číslo za účelom organizácie 1. celoslovenskej duchovnej obnovy pre videomisionárov. Ak súhlasím s odberom noviniek, tak zároveň udeľujem súhlas so zasielaním newsletterov, smsiek, noviniek a informácií súvisiacich s činnosťou a podporou projektu Misie filmom. Zároveň potvrdzujem, že môj súhlas bol daný slobodne, konkrétne, informovane a jednoznačne. Tento súhlas  vydávam na dobu neurčitú a kedykoľvek ho môžem písomne odvolať na e-mailovej adrese misiefilmom@misiefilmom.sk. Formácia, o.z. vyhlasuje, že spracúva Vaše osobné údaje v zmysle GDPR a v súlade so Zákonom č. 18/2018 o  ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe  takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES.