▶️ Chcete mať prehľad o našich najnovších videách? Prihláste sa na odber nášho youtube kanála.

Milan Lach: „Keby sa mi nepáčili ženy, popieral by som Boha, ktorý je autorom krásnych stvorení“

Vladyka Milan Lach vysvetľuje, čo pre rehoľníka a kňaza znamená sľub čistoty.
„Boh nám dal ľudské telo ako nástroj hudobníkovi, aby sme cez neho ukázali krásu života. Ja skrze ľudské telo ukazujem, čo je konkrétne moja viera,“ povedal biskup. Čistota sa nevzťahuje len na telo, ale aj na srdce. Čistota znamená aj to ako na druhého pozerám, čo o ňom hovorím, či neohováram a podobne.
Vo videu sa dozviete viac aj o tom, aké to bolo pre Milana Lacha byť v seminári, kde 99% spolužiakov malo dievčatá, keďže gréckokatolícki kňazi môžu byť ženatí.

YouTube player

Zaujalo vás toto video? Šírte ho ďalej.

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
Twitter

Podporte nás

Mohlo by vás zaujímať

*Týmto udeľujem súhlas so správou, spracovaním a uchovávaním mojich osobných údajov v informačnom systéme občianskeho združenia Formácia, ktoré zastrešuje projekt MISIE FILMOM v nasledovnom rozsahu: meno a priezvisko, mesto, e-mail a telefónneho číslo za účelom organizácie 1. celoslovenskej duchovnej obnovy pre videomisionárov. Ak súhlasím s odberom noviniek, tak zároveň udeľujem súhlas so zasielaním newsletterov, smsiek, noviniek a informácií súvisiacich s činnosťou a podporou projektu Misie filmom. Zároveň potvrdzujem, že môj súhlas bol daný slobodne, konkrétne, informovane a jednoznačne. Tento súhlas  vydávam na dobu neurčitú a kedykoľvek ho môžem písomne odvolať na e-mailovej adrese misiefilmom@misiefilmom.sk. Formácia, o.z. vyhlasuje, že spracúva Vaše osobné údaje v zmysle GDPR a v súlade so Zákonom č. 18/2018 o  ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe  takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES.