▶️ Chcete mať prehľad o našich najnovších videách? Prihláste sa na odber nášho youtube kanála.

Ján Buc: Čo by ľudia povedali na tvojom pohrebe?

YouTube player

Otec Ján Buc si na úvod svojej homílie na tohtoročnom Breakfestivale spomenul na svoje časy v seminári na Spišskej kapitule. V zime, keď mávali omše, bolo tak chladno, že občas do seba bohoslovci drgali: „Nespi, lebo zmrzneš!“ ďalej otec Ján nadviazal aj na heslo festivalu „Vzbuďte hrdinov.“
Dnes, podľa otca Jána, Boh povoláva hrdinov, budí ľudí k tomu, aby sa stali hrdinami a prijali božie povolanie pre svoj život a vykročili v božej autorite. My sme podľa Jána Buca ale niekedy „prispaní“ a „primrznutí“. Poukazuje, že diabol pokúša ľudí, aby boli len priemerní, primrznutí. A tak nenabúrali diablov plán s týmto svetom.
„Povedzte mi, čo by ste chceli, aby ľudia povedali na vašom pohrebe?,“ pýta sa otec Ján Buc. „Asi nechcem, aby na našom pohrebe povedali, že chvála Bohu, že zomrel.“ Otec Ján je presvedčený, že Boh nás povolal, aby sme nechali na tomto svete stopu, prepísali históriu, aby sme tu niečo zanechali. My sa však necháme podľa jeho slov niekedy okradnúť o potenciál, ktorý v nás je.
„Aký sen Boh sníva s tebou? Čo chce Boh spôsobiť tvojím životom na tomto svete? ,“ zamýšľa sa ďalej.
Pozrite si video a vypočujte si pútavú kázeň o. Jána Buca.

Zaujalo vás toto video? Šírte ho ďalej.

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
Twitter

Podporte nás

Mohlo by vás zaujímať

*Týmto udeľujem súhlas so správou, spracovaním a uchovávaním mojich osobných údajov v informačnom systéme občianskeho združenia Formácia, ktoré zastrešuje projekt MISIE FILMOM v nasledovnom rozsahu: meno a priezvisko, mesto, e-mail a telefónneho číslo za účelom organizácie 1. celoslovenskej duchovnej obnovy pre videomisionárov. Ak súhlasím s odberom noviniek, tak zároveň udeľujem súhlas so zasielaním newsletterov, smsiek, noviniek a informácií súvisiacich s činnosťou a podporou projektu Misie filmom. Zároveň potvrdzujem, že môj súhlas bol daný slobodne, konkrétne, informovane a jednoznačne. Tento súhlas  vydávam na dobu neurčitú a kedykoľvek ho môžem písomne odvolať na e-mailovej adrese misiefilmom@misiefilmom.sk. Formácia, o.z. vyhlasuje, že spracúva Vaše osobné údaje v zmysle GDPR a v súlade so Zákonom č. 18/2018 o  ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe  takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES.