▶️ Chcete mať prehľad o našich najnovších videách? Prihláste sa na odber nášho youtube kanála.

Ad de Bruin: Biblické princípy v politike

Pozývame Vás vypočuť si zaujímavú prednášku Ad de Bruina, ktorú predniesol na konferencii Politika ako poslanie.
V tejto prednáške nám ponúka biblické princípy, ktoré by mali platiť v politike. Medzi základné princípy, ktoré považuje za ideálne, ku ktorým by sme mali smerovať, patrí kvalita vzťahov, princíp subsidiarity, zastúpenie – reprezentovanie, zastupovanie v súdnom systéme, obmedzené vládne právomoci, nie väzenský systém, ale skôr systém nápravy, oddelenie štátu od cirkvi, vzdelanie nie kontrolované vládou, ale primárna zodpovednosť na rodičoch, systém širšej rodiny, zodpovednosť jednotlivcov a susedov za bezdomovcov a chudobných, bezúrokový bankový systém, princíp Jubilejného roku – nie neúnosné bremeno dlhu.
Ad de Bruin nás zároveň pozýva k tomu, aby sme sa stali aktívnymi kresťanmi v tej oblasti spoločnosti, v ktorej sa práve nachádzame, či už je to vláda, ekonomika, vzdelávanie, rodina, médiá, cirkev, podnikanie, umenie, veda alebo zdravotníctvo. 

YouTube player

Zaujalo vás toto video? Šírte ho ďalej.

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
Twitter

Podporte nás

Mohlo by vás zaujímať

*Týmto udeľujem súhlas so správou, spracovaním a uchovávaním mojich osobných údajov v informačnom systéme občianskeho združenia Formácia, ktoré zastrešuje projekt MISIE FILMOM v nasledovnom rozsahu: meno a priezvisko, mesto, e-mail a telefónneho číslo za účelom organizácie 1. celoslovenskej duchovnej obnovy pre videomisionárov. Ak súhlasím s odberom noviniek, tak zároveň udeľujem súhlas so zasielaním newsletterov, smsiek, noviniek a informácií súvisiacich s činnosťou a podporou projektu Misie filmom. Zároveň potvrdzujem, že môj súhlas bol daný slobodne, konkrétne, informovane a jednoznačne. Tento súhlas  vydávam na dobu neurčitú a kedykoľvek ho môžem písomne odvolať na e-mailovej adrese misiefilmom@misiefilmom.sk. Formácia, o.z. vyhlasuje, že spracúva Vaše osobné údaje v zmysle GDPR a v súlade so Zákonom č. 18/2018 o  ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe  takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES.