▶️ Chcete mať prehľad o našich najnovších videách? Prihláste sa na odber nášho youtube kanála.

Martin Huk: „Škapuliar nie je kúsok látky, ktorý nosíme“

Viete aká je história škapuliara? Prečo je Panna Mária Karmelská a Panna Mária Škapuliarská to isté?
Pozrite si kázeň pátra Martina Huka CSsR. správca farnosti Gaboltov počas tohtoročnej púte v najväčšom pútnickom mieste Košickej arcidiecézy .
Páter Martin Huk pripomenul aj príbeh Šimona Stocka, ktorý sa viaže práve so škapuliarom. „Miesto, ktoré je spojené so Škapuliarskou Pannou Máriou je aj príbeh o Šimonovi Stockovi, mladom chlapcovi, ktorý ako 12-ročný odchádza od svojej rodiny, príbuzných a hľadá miesto, kde by mohol prehĺbiť svoju vieru, miesto , kde by mohol nájsť nádej a možno aj prehĺbiť svoju vieru. Šimon Stock, ktorý bol Angličanom a prežíva veľkú mariánsku úctu aj cez horu Karmel , dostáva od Márii a cez škapuliar aj prísľub večného života pre toho, kto bude tento škapuliar nosiť pri sebe. Ale Šimon Stock veľmi rýchlo pochopil, že to nie je len kúsok látky, nejaký talizman, či amulet, ktorý by mal človek zabezpečený a má postarané o celý život a aj o večnosť. Šimon Stock to je páve tá postava, ktorá je na gaboltovskom obraze Karmelskej Panny Márie. Je to človek, ktorý kľačí Márii pri nohách a prijíma škapuliar,“ pripomenul život tohto svätca páter Martin.
Páter Martin Huk tiež zdôraznil, že škapuliar nie je kúsok látky, ktorý nosíme, ale dôležité je, či nosíme v svojom živote obraz Boha. Máriin obraz premieňa podľa redemptoristu náš každodenný život.
Páter Huk pripomenul aj príbeh Eliáša, ktorý na vrchu Karmel zvíťazil nad Bálovými prorokmi. Počas gaboltovskej púte tiež pršalo a mnohí pútnici boli v chladnom počasí skrytí pod pršiplášťami. Túto situáciu využil redemptorista Martin Huk a prirovnal pršiplášť k plášťu Panny Márie, ktorá nás takto chráni. Viacej zaujímavých myšlienok z kázne správcu farnosti v Gaboltove ponúkame v nasledujúcom videu.

YouTube player

Stiahni audio

Zaujalo vás toto video? Šírte ho ďalej.

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
Twitter

Podporte nás

Mohlo by vás zaujímať